ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sony A77 II - lustrzanka SLT z rekordowym, 79-punktowym autofokusem Krzysztof Mularczyk

2014-05-01
2 komentarzy
32
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sony A77 II - lustrzanka SLT z rekordowym, 79-punktowym autofokusem
Sony prezentuje A77 II, najbardziej zaawansowaną w systemie Alpha lustrzankę SLT z matrycą APS-C

Unowocześniona wersja modelu A77 - lustrzanki opartej na półprzepuszczalnym, nieruchomym lustrze - oferuje podobną rozdzielczość matrycy równą 24,3 Mp, ale o szerszym zakresie czułości, od ISO 100 do 25600. Producent zaznacza, że przetwornik jest nową konstrukcją wykonaną w takiej samej technologii jak czujniki w A7R i A6000, oraz obsługiwaną przez ten sam procesor BIONZ X co najnowsze bezlusterkowce Sony. Dzięki szybkiemu procesorowi A77 II może wykonywać zdjęcia w trybie seryjnym z szybkością aż 12 kl./s (gwarantowane 60 zdjęć JPEG w serii).

Producent zapewnia, że obudowa korpusu A77 II jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego stopu magnezu. Najważniejsze przyciski i elementy sterujące zaopatrzono w uszczelnienia, które chronią wnętrze urządzenia przed pyłem i wilgocią. W sąsiedztwie wszystkich otworów, w tym złączy i gniazd na karty pamięci, zastosowano dwie warstwy zabezpieczające.

Zdecydowaną zmianą w stosunku do poprzednika jest rozbudowany system autofokusa oparty na aż 79 punktach AF (15 to krzyżowe). Wśród oferowanych funkcji znajdziemy rozszerzony tryb punktowy z wyborem czujnika (Expanded Flexible Spot), który w razie utraty ostrości przez wybrany punkt AF, automatycznie uaktywnienia osiem sąsiednich pól. W trybie śledzenia ostrości (Lock-on AF) użytkownik ma do dyspozycji cztery ustawienia strefy AF: szerokie, strefowe, punktowe z wyborem czujnika oraz rozszerzane punktowe z wyborem czujnika. Po nastawieniu ostrości na obiekt jest ona automatycznie utrzymywana przez cały czas, gdy użytkownik wciska do połowy spust migawki. Aparat samoczynnie reaguje wówczas na przemieszczenie obiektu lub zmianę kompozycji ujęcia i automatycznie wybiera optymalne pole AF. Tryb śledzenia ostrości automatycznie włącza się także wtedy, gdy duża szybkość ruchu obiektu uniemożliwia efektywne nastawianie ostrości w rozszerzanym trybie punktowym. Aparat pozwala też na wybór 5 ustawień czasu śledzenia obiektu podczas fotografowania w trybie AF-C.

Nowa lustrzanka Sony umożliwia także nagrywanie filmów Full HD 50p i 25p w formacie AVCHD 2.0, a technologia przepuszczalnego, nieruchomego lustra zapewnia ciągłość działania automatyki ostrości opartej na detekcji fazy.

Aparat wyposażono w elektroniczny wizjer XGA OLED Tru-Finder o rozdzielczości 2,36 Mp oraz odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cale. Do dyspozycji jest także Wi-Fi i NFC. Łączenie aparatu z urządzeniami mobilnymi ma sprowadzać się do prostego zetknięcia urządzeń. Według producenta jedno dotknięcie wystarcza też do uruchomienia funkcji Smart Remote Control, umożliwiającej użycie telefonu komórkowego do zdalnego wyzwalania migawki.

Sony A77 II znajdzie się w sprzedaży z początkiem lata.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl